Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W JAWORZNIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W JAWORZNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jaworzno | Zdawalność: 99,1%
📍 Jaworzno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 49,0% Me: 45% · σ: 20,8% · Mo: 43% | 499 | 2 | 5 | 45,6% Me: 43% · σ: 9,0% · Mo: -% | 634 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 54,1% Me: 55% · σ: 19,4% · Mo: 30% | 463 | 2 | 12 | 57,6% Me: 59% · σ: 14,6% · Mo: 68% | 358 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 90,4% Me: 95% · σ: 12,4% · Mo: 97% | 488 | 2 | 60 | 92,5% Me: 95% · σ: 7,6% · Mo: 98% | 310 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 84 | 81,1% Me: 87% · σ: 15,9% · Mo: 87% | 433 | 2 | 26 | 84,7% Me: 91% · σ: 15,0% · Mo: 68% | 260 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 425 | 3 | 60 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 136 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 106 | 82,6% Me: 83% · σ: 8,7% · Mo: 78% | 9 | 1 | 60 | 74,1% Me: 77% · σ: 12,7% · Mo: 77% | 167 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 36 | 50,2% Me: 46% · σ: 20,4% · Mo: 40% | 674 | 1 | 33 | 39,3% Me: 43% · σ: 22,2% · Mo: 54% | 1151 | 2 |
| język polski ustny (M) | 106 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 135 | 1 | 60 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 240 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 106 | 70,9% Me: 74% · σ: 21,0% · Mo: 94% | 679 | 2 | 60 | 65,5% Me: 59% · σ: 20,6% · Mo: 52% | 975 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 37,6% Me: 36% · σ: 22,1% · Mo: 64% | 704 | 3 | 14 | 63,3% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 66% | 93 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W JAWORZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W JAWORZNIE wypada lepiej w 5, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W JAWORZNIE w 5.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W JAWORZNIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W JAWORZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 37,6% | 63,3% | 25,6 pkt proc. |
| język polski | 50,2% | 39,3% | 10,9 pkt proc. |
| język polski | 82,6% | 74,1% | 8,4 pkt proc. |
| matematyka | 70,9% | 65,5% | 5,4 pkt proc. |
| język angielski | 91,1% | 95,6% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.