Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 89092)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE

📍 Żyrardów | Zdawalność: 70%

SZKOŁA B (RSPO: 88373)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE

📍 Żyrardów | Zdawalność: 62,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 9 19,6% 🏆 Me: 13% · σ: 9,7% · Mo: 10% 2696 3 18 17,2% Me: 15% · σ: 8,5% · Mo: 8% 2827 4
język angielski poziom podstawowy (M) 29 73,9% 🏆 Me: 77% · σ: 19,9% · Mo: 57% 2064 2 75 65,7% Me: 75% · σ: 27,9% · Mo: 92% 2973 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 28 49,9% Me: 47% · σ: 22,0% · Mo: 18% 3338 4 55 55,9% 🏆 Me: 57% · σ: 29,3% · Mo: 83% 2792 2
język angielski ustny (M) 29 80,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1588 2 74 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3136 3
język polski poziom podstawowy (M) 30 54,9% 🏆 Me: 55% · σ: 15,8% · Mo: 47% 2058 3 75 54,1% Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 62% 2154 4
język polski poziom rozszerzony (M) 12 28,1% 🏆 Me: 15,5% · σ: 27,5% · Mo: 0% 1618 3 7 14,7% Me: 3% · σ: 16,2% · Mo: 0% 2024 4
język polski ustny (M) 30 59,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3011 3 74 58,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3129 4
matematyka poziom podstawowy (M) 30 37,7% Me: 35% · σ: 18,2% · Mo: 24% 3401 4 76 39% 🏆 Me: 36% · σ: 19,1% · Mo: 36% 3287 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (70% vs 62,2%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE Różnica
język polski 28,1% 14,7% 13,4 pkt proc.
język angielski 80,0% 68,0% 12,0 pkt proc.
język angielski 73,9% 65,7% 8,2 pkt proc.
język angielski 49,9% 55,9% 6,0 pkt proc.
geografia 19,6% 17,2% 2,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.