Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM vs PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zakopane | Zdawalność: 92,3%
📍 Zakopane | Zdawalność: 87,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 39 | 69,0% Me: 73% · σ: 22,0% · Mo: 73% | 2599 | 5 | 48 | 83,4% Me: 92,5% · σ: 20,4% · Mo: 93% | 1106 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 59,4% Me: 63% · σ: 22,0% · Mo: 40% | 2418 | 5 | 38 | 71,7% Me: 77,5% · σ: 21,3% · Mo: 87% | 1170 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 39 | 70,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2776 | 4 | 48 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1528 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 39 | 65,3% Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 60% | 814 | 2 | 48 | 60,7% Me: 61% · σ: 16,5% · Mo: 58% | 1307 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 16 | 24% Me: 17% · σ: 24,4% · Mo: 0% | 1759 | 5 | 27 | 40,5% Me: 40% · σ: 24,7% · Mo: 0% | 1099 | 2 |
| język polski ustny (M) | 39 | 55,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3438 | 5 | 48 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1075 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 39 | 54,9% Me: 54% · σ: 19,0% · Mo: 32% | 1671 | 3 | 48 | 50,2% Me: 49% · σ: 20,0% · Mo: 30% | 2125 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM ma wyższą zdawalność ogólną (92,3% vs 87,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM wypada lepiej w 2, a PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM w 5.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 55,6% | 75,4% | 19,8 pkt proc. |
| język polski | 24% | 40,5% | 16,5 pkt proc. |
| język angielski | 69,0% | 83,4% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 59,4% | 71,7% | 12,3 pkt proc. |
| język angielski | 70,8% | 80,4% | 9,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 48 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.