Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 89,7%
📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 83,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 58 | 82,2% Me: 90% · σ: 18,6% · Mo: 97% | 1220 | 2 | 55 | 77,7% Me: 83% · σ: 19,4% · Mo: 83% | 1654 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 51 | 69,9% Me: 74% · σ: 24,2% · Mo: 88% | 1342 | 2 | 49 | 58% Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 37% | 2572 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 58 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1893 | 2 | 55 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2705 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 58 | 51,8% Me: 52% · σ: 15,3% · Mo: 70% | 2469 | 5 | 55 | 53,3% Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 65% | 2271 | 4 |
| język polski ustny (M) | 58 | 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1762 | 2 | 55 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1953 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 58 | 64,7% Me: 69% · σ: 21,2% · Mo: 76% | 1026 | 1 | 55 | 47,9% Me: 44% · σ: 20,1% · Mo: 36% | 2340 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 29,4% Me: 15% · σ: 27,6% · Mo: 10% | 993 | 2 | 7 | 23,7% Me: 22% · σ: 18,6% · Mo: -% | 1211 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (89,7% vs 83,6%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH wypada lepiej w 6, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 64,7% | 47,9% | 16,8 pkt proc. |
| język angielski | 69,9% | 58% | 11,9 pkt proc. |
| język angielski | 77,6% | 71,3% | 6,3 pkt proc. |
| matematyka | 29,4% | 23,7% | 5,7 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 77,7% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 55 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.