Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH i V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 89,7%
📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 75%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 58 | 82,2% Me: 90% · σ: 18,6% · Mo: 97% | 1220 | 2 | 12 | 71,5% Me: 77,5% · σ: 22,4% · Mo: -% | 2325 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 51 | 69,9% Me: 74% · σ: 24,2% · Mo: 88% | 1342 | 2 | 10 | 48,5% Me: 41,5% · σ: 26,9% · Mo: -% | 3455 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 58 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1893 | 2 | 12 | 75,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2198 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 58 | 51,8% Me: 52% · σ: 15,3% · Mo: 70% | 2469 | 5 | 12 | 46% Me: 50% · σ: 12,2% · Mo: 52% | 3234 | 6 |
| język polski ustny (M) | 58 | 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1762 | 2 | 12 | 48,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4032 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 58 | 64,7% Me: 69% · σ: 21,2% · Mo: 76% | 1026 | 1 | 12 | 50% Me: 44% · σ: 22,3% · Mo: 44% | 2142 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (89,7% vs 75%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH wypada lepiej w 6, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 69,9% | 48,5% | 21,4 pkt proc. |
| język polski | 69,4% | 48,6% | 20,8 pkt proc. |
| matematyka | 64,7% | 50% | 14,7 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 71,5% | 10,7 pkt proc. |
| język polski | 51,8% | 46% | 5,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.