Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU i TECHNIKUM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radom | Zdawalność: 85,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 23,9% Me: 23% · σ: 9,5% · Mo: 27% | 2357 | 21 | 43 | 26,0% Me: 22% · σ: 14,6% · Mo: 15% | 2150 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 67,1% Me: 72% · σ: 24,4% · Mo: 93% | 2823 | 23 | 124 | 62,0% Me: 62% · σ: 26,6% · Mo: 97% | 3349 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 108 | 48,4% Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 72% | 3465 | 26 | 82 | 52,3% Me: 53,5% · σ: 30,7% · Mo: 15% | 3161 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 146 | 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2951 | 18 | 124 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2992 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 147 | 59,6% Me: 60% · σ: 15,9% · Mo: 58% | 1436 | 15 | 125 | 52,0% Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 45% | 2444 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 35,2% Me: 38,5% · σ: 23,7% · Mo: 0% | 1322 | 16 | 10 | 30,2% Me: 23% · σ: 21,4% · Mo: 14% | 1528 | 3 |
| język polski ustny (M) | 147 | 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2901 | 22 | 125 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2536 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 147 | 48,5% Me: 44% · σ: 22,4% · Mo: 42% | 2279 | 20 | 125 | 42,1% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 42% | 2976 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 12,8% Me: 6% · σ: 13,6% · Mo: 2% | 1818 | 11 | 22 | 12,4% Me: 7% · σ: 15,8% · Mo: 6% | 1839 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 37,8% Me: 40% · σ: 14,3% · Mo: 53% | 14 | 1 | 10 | 15,4% Me: 12,5% · σ: 6,2% · Mo: 10% | 183 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (85,6% vs 73,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 37,8% | 15,4% | 22,4 pkt proc. |
| język polski | 59,6% | 52,0% | 7,6 pkt proc. |
| matematyka | 48,5% | 42,1% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 67,1% | 62,0% | 5,1 pkt proc. |
| język polski | 35,2% | 30,2% | 5,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.