Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 88732)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 85,6%

SZKOŁA B (RSPO: 111307)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 94,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 35 23,9% Me: 23% · σ: 9,5% · Mo: 27% 2357 21 39 30,8% 🏆 Me: 32% · σ: 15,1% · Mo: 38% 1688 14
język angielski poziom podstawowy (M) 146 67,1% Me: 72% · σ: 24,4% · Mo: 93% 2823 23 239 75,4% 🏆 Me: 83% · σ: 21,3% · Mo: 92% 1897 17
język angielski poziom rozszerzony (M) 108 48,4% Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 72% 3465 26 197 58,7% 🏆 Me: 62% · σ: 26,4% · Mo: 83% 2499 18
język angielski ustny (M) 146 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2951 18 238 77,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1911 14
język polski poziom podstawowy (M) 147 59,6% 🏆 Me: 60% · σ: 15,9% · Mo: 58% 1436 15 239 51,1% Me: 52% · σ: 15,2% · Mo: 50% 2565 27
język polski poziom rozszerzony (M) 13 35,2% 🏆 Me: 38,5% · σ: 23,7% · Mo: 0% 1322 16 16 8,4% Me: 3% · σ: 12,8% · Mo: 0% 2173 24
język polski ustny (M) 147 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2901 22 238 68,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1895 17
matematyka poziom podstawowy (M) 147 48,5% Me: 44% · σ: 22,4% · Mo: 42% 2279 20 239 60,9% 🏆 Me: 60% · σ: 18,1% · Mo: 54% 1229 11
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 12,8% 🏆 Me: 6% · σ: 13,6% · Mo: 2% 1818 11 132 9,3% Me: 4% · σ: 12,6% · Mo: 0% 2022 14
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 5 37,8% 🏆 Me: 40% · σ: 14,3% · Mo: 53% 14 1 10 22,8% Me: 20% · σ: 13,1% · Mo: 12% 92 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (94,5% vs 85,6%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU w 6.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU Różnica
język polski 35,2% 8,4% 26,8 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 37,8% 22,8% 15,0 pkt proc.
matematyka 48,5% 60,9% 12,3 pkt proc.
język angielski 48,4% 58,7% 10,3 pkt proc.
język polski 59,6% 51,1% 8,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 8,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 16 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.