Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W KROTOSZYNIE vs I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 71,6%
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 93,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32 | 23,3% Me: 23% · σ: 10,7% · Mo: 23% | 2421 | 3 | 6 | 16,8% Me: 17,5% · σ: 3,1% · Mo: 13% | 2843 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 80 | 63,2% Me: 63% · σ: 26,1% · Mo: 92% | 3228 | 4 | 58 | 71,3% Me: 72,5% · σ: 19,1% · Mo: 70% | 2351 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 45 | 57,2% Me: 63% · σ: 25,0% · Mo: 35% | 2682 | 4 | 28 | 62,2% Me: 62% · σ: 19,5% · Mo: 33% | 2114 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 79 | 63,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3607 | 5 | 58 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2743 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 63,5% Me: 65% · σ: 12,4% · Mo: 63% | 1012 | 4 | 59 | 55,6% Me: 53% · σ: 13,4% · Mo: 50% | 1971 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 49,8% Me: 46% · σ: 15,5% · Mo: 46% | 690 | 3 | 5 | 24,2% Me: 23% · σ: 14,7% · Mo: -% | 1751 | 4 |
| język polski ustny (M) | 82 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1695 | 4 | 59 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1735 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 42,2% Me: 41% · σ: 20,5% · Mo: 20% | 2968 | 5 | 59 | 54,2% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 52% | 1740 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 18% Me: 16% · σ: 13,5% · Mo: -% | 1478 | 3 | 5 | 5,2% Me: 4% · σ: 4,3% · Mo: -% | 2241 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,2% vs 71,6%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W KROTOSZYNIE wypada lepiej w 5, a I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W KROTOSZYNIE | I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 49,8% | 24,2% | 25,6 pkt proc. |
| matematyka | 18% | 5,2% | 12,8 pkt proc. |
| matematyka | 42,2% | 54,2% | 12,0 pkt proc. |
| język angielski | 63,2% | 71,3% | 8,1 pkt proc. |
| język polski | 63,5% | 55,6% | 7,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 21,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.