Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM EKONOMICZNE i OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 88345)

TECHNIKUM EKONOMICZNE

📍 Koszalin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 92005)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE

📍 Koszalin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 26 86,3% Me: 87,5% · σ: 10,0% · Mo: 85% 860 6 7 92,3% 🏆 Me: 92% · σ: 4,5% · Mo: 92% 328 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 24 70,1% Me: 69% · σ: 16,9% · Mo: 63% 1330 7 8 84,9% 🏆 Me: 91% · σ: 11,2% · Mo: 92% 253 3
język angielski ustny (M) 26 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1028 6 7 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 394 2
język polski poziom podstawowy (M) 26 70% 🏆 Me: 72% · σ: 7,3% · Mo: 75% 427 3 8 65% Me: 63% · σ: 7,8% · Mo: 63% 849 5
język polski ustny (M) 26 89,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 109 1 8 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 228 2
matematyka poziom podstawowy (M) 26 78,1% 🏆 Me: 83% · σ: 15,1% · Mo: 84% 338 3 8 66,5% Me: 63% · σ: 22,9% · Mo: -% 915 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE wypada lepiej w 3, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM EKONOMICZNE OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE Różnica
język angielski 70,1% 84,9% 14,8 pkt proc.
matematyka 78,1% 66,5% 11,6 pkt proc.
język angielski 85,2% 91,4% 6,3 pkt proc.
język angielski 86,3% 92,3% 6,0 pkt proc.
język polski 70% 65% 5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.