Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM EKONOMICZNE i TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 11 | 50% Me: 47% · σ: 23,9% · Mo: -% | 610 | 4 | 26 | 25,6% Me: 20% · σ: 16,7% · Mo: 20% | 2187 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 86,3% Me: 87,5% · σ: 10,0% · Mo: 85% | 860 | 6 | 109 | 74,6% Me: 82% · σ: 22,6% · Mo: 92% | 1981 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 24 | 70,1% Me: 69% · σ: 16,9% · Mo: 63% | 1330 | 7 | 76 | 62,0% Me: 67,5% · σ: 25,6% · Mo: 25% | 2143 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1028 | 6 | 109 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2303 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 70% Me: 72% · σ: 7,3% · Mo: 75% | 427 | 3 | 111 | 55,0% Me: 56% · σ: 13,4% · Mo: 57% | 2038 | 9 |
| język polski ustny (M) | 26 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 109 | 1 | 111 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1606 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 78,1% Me: 83% · σ: 15,1% · Mo: 84% | 338 | 3 | 111 | 50% Me: 48% · σ: 18,2% · Mo: 62% | 2142 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 34,6% Me: 35% · σ: 17,3% · Mo: -% | 799 | 3 | 9 | 21,1% Me: 18% · σ: 16,5% · Mo: 4% | 1327 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 89,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNE | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 78,1% | 50% | 28,1 pkt proc. |
| geografia | 50% | 25,6% | 24,4 pkt proc. |
| język polski | 89,3% | 70,6% | 18,7 pkt proc. |
| język polski | 70% | 55,0% | 15,0 pkt proc. |
| matematyka | 34,6% | 21,1% | 13,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 111 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.