Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 W OLSZTYNIE vs TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Olsztyn | Zdawalność: 92,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 33,6% Me: 32% · σ: 17,4% · Mo: 17% | 1448 | 14 | 12 | 27,1% Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 17% | 2040 | 15 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 27% Me: 26% · σ: 12,9% · Mo: -% | 436 | 6 | 29 | 29,3% Me: 22% · σ: 26,5% · Mo: 4% | 405 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 134 | 83,1% Me: 88% · σ: 17,0% · Mo: 90% | 1138 | 11 | 63 | 82,2% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 93% | 1222 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 114 | 73,2% Me: 80% · σ: 21,5% · Mo: 87% | 1037 | 8 | 54 | 71,8% Me: 82,5% · σ: 24,2% · Mo: 87% | 1162 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 134 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1237 | 7 | 63 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3110 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 134 | 52,6% Me: 53% · σ: 13,6% · Mo: 53% | 2379 | 17 | 64 | 56,1% Me: 54% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 1910 | 13 |
| język polski ustny (M) | 134 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2558 | 21 | 64 | 53,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3651 | 27 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 134 | 65,6% Me: 66% · σ: 20,6% · Mo: 66% | 972 | 6 | 64 | 57,6% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 46% | 1481 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 86 | 17,0% Me: 8% · σ: 19,6% · Mo: 0% | 1542 | 11 | 38 | 12,7% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1822 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,5% vs 92,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 W OLSZTYNIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 W OLSZTYNIE | TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,2% | 68,2% | 15,0 pkt proc. |
| język polski | 62,9% | 53,5% | 9,4 pkt proc. |
| matematyka | 65,6% | 57,6% | 7,9 pkt proc. |
| geografia | 33,6% | 27,1% | 6,5 pkt proc. |
| matematyka | 17,0% | 12,7% | 4,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 134 osób w szkole A i 63 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.