Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W NYSIE vs LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W NYSIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 123710)

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W NYSIE

📍 Nysa | Zdawalność: 79,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 21 90,4% 🏆 Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 97% 492 1 24 84,0% Me: 91% · σ: 18,5% · Mo: 95% 1059 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 18 77,4% 🏆 Me: 85% · σ: 21,0% · Mo: 93% 694 2 18 77,1% Me: 84% · σ: 16,4% · Mo: 75% 713 3
język angielski ustny (M) 21 91,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 434 1 24 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1067 3
język polski poziom podstawowy (M) 21 62,8% 🏆 Me: 60% · σ: 19,5% · Mo: 87% 1086 4 24 54,2% Me: 57% · σ: 14,5% · Mo: 57% 2139 7
język polski poziom rozszerzony (M) 6 70% 🏆 Me: 65,5% · σ: 24,5% · Mo: 100% 126 1 6 11,5% Me: 3% · σ: 13,7% · Mo: 3% 2109 4
język polski ustny (M) 21 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 113 1 24 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 133 2
matematyka poziom podstawowy (M) 21 77,9% 🏆 Me: 82% · σ: 18,3% · Mo: 96% 348 1 24 41,4% Me: 37% · σ: 20,1% · Mo: 30% 3039 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W NYSIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 79,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W NYSIE wypada lepiej w 7, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W NYSIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W NYSIE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W NYSIE Różnica
język polski 70% 11,5% 58,5 pkt proc.
matematyka 77,9% 41,4% 36,5 pkt proc.
język polski 62,8% 54,2% 8,6 pkt proc.
język angielski 90,4% 84,0% 6,4 pkt proc.
język angielski 91,0% 84,7% 6,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 58,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.