Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH czy TECHNIKUM NR 2 W RYKACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ryki | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 37,7% Me: 32% · σ: 19,2% · Mo: 18% | 922 | 2 | 7 | 18,9% Me: 20% · σ: 8,6% · Mo: -% | 1916 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 34 | 53,6% Me: 54% · σ: 18,1% · Mo: 32% | 485 | 2 | 15 | 27,9% Me: 25% · σ: 12,9% · Mo: 18% | 1947 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 82 | 81,8% Me: 91% · σ: 20,7% · Mo: 92% | 1254 | 1 | 38 | 66,2% Me: 73,5% · σ: 24,8% · Mo: 57% | 2914 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 71,1% Me: 77% · σ: 22,9% · Mo: 60% | 1227 | 1 | 27 | 54,1% Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 33% | 2980 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 82 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2108 | 1 | 38 | 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3321 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 65,1% Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 60% | 832 | 1 | 38 | 47,2% Me: 45% · σ: 15,8% · Mo: 32% | 3089 | 2 |
| język polski ustny (M) | 82 | 61,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2809 | 3 | 38 | 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2277 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 71,8% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 62% | 615 | 2 | 38 | 55,1% Me: 56% · σ: 17,5% · Mo: 42% | 1660 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 41,4% Me: 45% · σ: 23,5% · Mo: 48% | 581 | 1 | 8 | 13,2% Me: 8% · σ: 18,2% · Mo: 2% | 1791 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 92,1%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W RYKACH w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH | TECHNIKUM NR 2 W RYKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 41,4% | 13,2% | 28,1 pkt proc. |
| geografia | 53,6% | 27,9% | 25,7 pkt proc. |
| biologia | 37,7% | 18,9% | 18,9 pkt proc. |
| język polski | 65,1% | 47,2% | 17,9 pkt proc. |
| język angielski | 71,1% | 54,1% | 16,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.