Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH i TECHNIKUM NR 1 W RYKACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 8761)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH

📍 Ryki | Zdawalność: 98,8%

SZKOŁA B (RSPO: 275783)

TECHNIKUM NR 1 W RYKACH

📍 Ryki | Zdawalność: 61,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 8 30% 🏆 Me: 29,5% · σ: 20,9% · Mo: 5% 584 1 5 6,8% Me: 7% · σ: 3,0% · Mo: 7% 868 2
geografia poziom rozszerzony (M) 34 53,6% 🏆 Me: 54% · σ: 18,1% · Mo: 32% 485 2 27 17,2% Me: 15% · σ: 10,1% · Mo: 15% 2820 4
język angielski poziom podstawowy (M) 82 81,8% 🏆 Me: 91% · σ: 20,7% · Mo: 92% 1254 1 55 57,2% Me: 55% · σ: 26,4% · Mo: 20% 3738 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 72 71,1% 🏆 Me: 77% · σ: 22,9% · Mo: 60% 1227 1 23 50,5% Me: 43% · σ: 22,5% · Mo: 43% 3295 4
język angielski ustny (M) 82 76,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2108 1 55 60% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3887 3
język polski poziom podstawowy (M) 82 65,1% 🏆 Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 60% 832 1 55 33,2% Me: 33% · σ: 15,1% · Mo: 33% 4204 4
język polski ustny (M) 82 61,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2809 3 55 48,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4064 4
matematyka poziom podstawowy (M) 82 71,8% 🏆 Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 62% 615 2 55 40,7% Me: 38% · σ: 18,7% · Mo: 32% 3105 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 28 41,4% 🏆 Me: 45% · σ: 23,5% · Mo: 48% 581 1 12 12,5% Me: 6% · σ: 13,9% · Mo: 4% 1831 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 61,8%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W RYKACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH TECHNIKUM NR 1 W RYKACH Różnica
geografia 53,6% 17,2% 36,4 pkt proc.
język polski 65,1% 33,2% 31,9 pkt proc.
matematyka 71,8% 40,7% 31,1 pkt proc.
matematyka 41,4% 12,5% 28,9 pkt proc.
język angielski 81,8% 57,2% 24,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 37,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 27 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.