Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ryki | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 37,7% Me: 32% · σ: 19,2% · Mo: 18% | 922 | 2 | 5 | 11% Me: 8% · σ: 5,6% · Mo: 8% | 2370 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 82 | 81,8% Me: 91% · σ: 20,7% · Mo: 92% | 1254 | 1 | 17 | 25,2% Me: 17% · σ: 23,3% · Mo: 12% | 4572 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 82 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2108 | 1 | 17 | 41,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4511 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 65,1% Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 60% | 832 | 1 | 17 | 19,1% Me: 18% · σ: 12,8% · Mo: 5% | 4556 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 50,2% Me: 49% · σ: 24,7% · Mo: 0% | 675 | 1 | 5 | 0% Me: 0% · σ: 0% · Mo: 0% | 2325 | 2 |
| język polski ustny (M) | 82 | 61,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2809 | 3 | 17 | 40,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4408 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 71,8% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 62% | 615 | 2 | 17 | 17,4% Me: 18% · σ: 8,4% · Mo: 18% | 4519 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 6,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH wypada lepiej w 7, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W RYKACH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 81,8% | 25,2% | 56,7 pkt proc. |
| matematyka | 71,8% | 17,4% | 54,4 pkt proc. |
| język polski | 50,2% | 0% | 50,2 pkt proc. |
| język polski | 65,1% | 19,1% | 46,1 pkt proc. |
| język angielski | 76,0% | 41,2% | 34,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 92,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 56,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.