Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA i TECHNIKUM NR 5 IM. JADWIGI MARKOWEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 135 | 87,7% Me: 93% · σ: 12,9% · Mo: 97% | 730 | 1 | 37 | 74,2% Me: 83% · σ: 24,5% · Mo: 95% | 2028 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 68 | 76,7% Me: 83% · σ: 19,3% · Mo: 83% | 736 | 1 | 25 | 63,8% Me: 75% · σ: 26,5% · Mo: 88% | 1968 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 135 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 341 | 1 | 37 | 75% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2233 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 138 | 67,5% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 67% | 617 | 1 | 37 | 53,7% Me: 53% · σ: 15,9% · Mo: 53% | 2218 | 7 |
| język polski ustny (M) | 138 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1523 | 1 | 37 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1631 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 138 | 70,9% Me: 72% · σ: 17,5% · Mo: 52% | 680 | 1 | 37 | 40,5% Me: 40% · σ: 18,0% · Mo: 36% | 3126 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 73,0%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 5 IM. JADWIGI MARKOWEJ w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA | TECHNIKUM NR 5 IM. JADWIGI MARKOWEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,9% | 40,5% | 30,4 pkt proc. |
| język angielski | 92,3% | 75% | 17,3 pkt proc. |
| język polski | 67,5% | 53,7% | 13,9 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 74,2% | 13,5 pkt proc. |
| język angielski | 76,7% | 63,8% | 12,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 138 osób w szkole A i 37 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.