Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 95,9%
📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 28,5% Me: 25% · σ: 14,9% · Mo: 20% | 1328 | 3 | 36 | 30,6% Me: 26% · σ: 17,3% · Mo: 15% | 1225 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 7 | 32,9% Me: 25% · σ: 22,5% · Mo: 25% | 707 | 1 | 14 | 23,1% Me: 10% · σ: 23,6% · Mo: 7% | 941 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 31 | 35,5% Me: 33% · σ: 18,5% · Mo: 20% | 1305 | 3 | 16 | 40,6% Me: 43,5% · σ: 14,9% · Mo: 20% | 1010 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 38,1% Me: 33% · σ: 28,3% · Mo: -% | 873 | 2 | 6 | 42,8% Me: 43% · σ: 20,2% · Mo: -% | 740 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 123 | 80,7% Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 95% | 1370 | 4 | 135 | 87,7% Me: 93% · σ: 12,9% · Mo: 97% | 730 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 99 | 71,0% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 58% | 1235 | 2 | 68 | 76,7% Me: 83% · σ: 19,3% · Mo: 83% | 736 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 123 | 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1887 | 4 | 135 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 341 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 123 | 64,4% Me: 65% · σ: 14,2% · Mo: 57% | 910 | 2 | 138 | 67,5% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 67% | 617 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 30 | 62,6% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 49% | 268 | 1 | 40 | 57,9% Me: 58,5% · σ: 21,9% · Mo: 43% | 406 | 2 |
| język polski ustny (M) | 123 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1708 | 3 | 138 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1523 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 123 | 64,3% Me: 62% · σ: 19,1% · Mo: 50% | 1049 | 2 | 138 | 70,9% Me: 72% · σ: 17,5% · Mo: 52% | 680 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 25 | 34,9% Me: 38% · σ: 22,3% · Mo: 6% | 785 | 2 | 51 | 43,2% Me: 42% · σ: 25,9% · Mo: 28% | 525 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 38,5% Me: 38% · σ: 19,7% · Mo: 16% | 590 | 3 | 10 | 55,8% Me: 52% · σ: 17,2% · Mo: 38% | 298 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,9%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA w 11.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. GUSTAWA MORCINKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 38,5% | 55,8% | 17,3 pkt proc. |
| język angielski | 77,7% | 92,3% | 14,6 pkt proc. |
| chemia | 32,9% | 23,1% | 9,7 pkt proc. |
| matematyka | 34,9% | 43,2% | 8,3 pkt proc. |
| język angielski | 80,7% | 87,7% | 7,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.