Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU czy TECHNIKUM NR 1 W KRAŚNIKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraśnik | Zdawalność: 97,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 90 | 42,7% Me: 37,5% · σ: 20,0% · Mo: 32% | 910 | 2 | 8 | 25,8% Me: 21,5% · σ: 13,8% · Mo: 12% | 2173 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 82,8% Me: 90% · σ: 18,6% · Mo: 98% | 1170 | 1 | 31 | 66,0% Me: 77% · σ: 30,2% · Mo: 97% | 2934 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 167 | 71,7% Me: 77% · σ: 22,3% · Mo: 92% | 1171 | 1 | 26 | 55,7% Me: 70% · σ: 31,0% · Mo: 13% | 2818 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1015 | 2 | 31 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1985 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 207 | 64,6% Me: 65% · σ: 14,8% · Mo: 65% | 883 | 1 | 31 | 51,8% Me: 58% · σ: 13,6% · Mo: 58% | 2470 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 52% Me: 60% · σ: 31,5% · Mo: 0% | 604 | 2 | 5 | 25,6% Me: 34% · σ: 20,4% · Mo: -% | 1696 | 4 |
| język polski ustny (M) | 207 | 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1028 | 2 | 31 | 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2280 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 207 | 68,2% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 98% | 817 | 1 | 31 | 56,6% Me: 54% · σ: 17,4% · Mo: 60% | 1546 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 94 | 39,2% Me: 40% · σ: 24,2% · Mo: 40% | 652 | 1 | 14 | 14,4% Me: 8% · σ: 19,2% · Mo: 4% | 1725 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 87,1%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W KRAŚNIKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU | TECHNIKUM NR 1 W KRAŚNIKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 52% | 25,6% | 26,4 pkt proc. |
| matematyka | 39,2% | 14,4% | 24,8 pkt proc. |
| geografia | 42,7% | 25,8% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 82,8% | 66,0% | 16,7 pkt proc. |
| język angielski | 71,7% | 55,7% | 16,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.