Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAŚNIKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraśnik | Zdawalność: 97,1%
📍 Kraśnik | Zdawalność: 32,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 44 | 41,9% Me: 37,5% · σ: 21,6% · Mo: 20% | 761 | 2 | 22 | 14,1% Me: 13% · σ: 5,4% · Mo: 10% | 2247 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 90 | 42,7% Me: 37,5% · σ: 20,0% · Mo: 32% | 910 | 2 | 13 | 12,9% Me: 10% · σ: 9,0% · Mo: 7% | 2959 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 82,8% Me: 90% · σ: 18,6% · Mo: 98% | 1170 | 1 | 60 | 47,3% Me: 40% · σ: 30,5% · Mo: 22% | 4256 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 167 | 71,7% Me: 77% · σ: 22,3% · Mo: 92% | 1171 | 1 | 32 | 42,7% Me: 41,5% · σ: 28,0% · Mo: 10% | 3813 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1015 | 2 | 60 | 50,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4317 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 207 | 64,6% Me: 65% · σ: 14,8% · Mo: 65% | 883 | 1 | 60 | 35,4% Me: 37% · σ: 16,8% · Mo: 42% | 4098 | 5 |
| język polski ustny (M) | 207 | 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1028 | 2 | 60 | 45,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4187 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 207 | 68,2% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 98% | 817 | 1 | 60 | 22,9% Me: 19% · σ: 13,2% · Mo: 14% | 4261 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 94 | 39,2% Me: 40% · σ: 24,2% · Mo: 40% | 652 | 1 | 5 | 6,8% Me: 2% · σ: 10,7% · Mo: 0% | 2160 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 48% Me: 56% · σ: 17,5% · Mo: 56% | 405 | 2 | 17 | 12,1% Me: 10% · σ: 8,4% · Mo: 6% | 993 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 32,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU wypada lepiej w 10, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAŚNIKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAŚNIKU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAŚNIKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 68,2% | 22,9% | 45,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 48% | 12,1% | 35,9 pkt proc. |
| język angielski | 82,8% | 47,3% | 35,5 pkt proc. |
| język angielski | 85,3% | 50,9% | 34,4 pkt proc. |
| matematyka | 39,2% | 6,8% | 32,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 64,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 207 osób w szkole A i 60 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.