Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM W RADOMIU i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 87066)

TECHNIKUM W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 37,8% Me: 28,5% · σ: 21,0% · Mo: -% 918 10 60 65,6% 🏆 Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% 109 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 51 29,2% Me: 28% · σ: 20,1% · Mo: 5% 602 3 27 45,3% 🏆 Me: 43% · σ: 24,5% · Mo: 17% 342 2
geografia poziom rozszerzony (M) 39 41,5% Me: 38% · σ: 21,7% · Mo: 22% 965 9 71 58,2% 🏆 Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% 345 4
informatyka poziom rozszerzony (M) 60 44,9% 🏆 Me: 37% · σ: 27,5% · Mo: 20% 183 2 8 39,2% Me: 36% · σ: 13,0% · Mo: -% 266 3
język angielski poziom podstawowy (M) 208 86,9% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 95% 802 8 242 93,9% 🏆 Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% 220 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 185 77,5% Me: 83% · σ: 19,3% · Mo: 97% 688 7 225 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% 298 2
język angielski ustny (M) 207 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 772 6 242 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 286 3
język polski poziom podstawowy (M) 209 60,1% Me: 60% · σ: 15,5% · Mo: 45% 1360 13 244 79,1% 🏆 Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% 38 1
język polski ustny (M) 208 71% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1561 14 244 90,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 86 3
matematyka poziom podstawowy (M) 209 78,5% Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 82% 325 4 244 81,9% 🏆 Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% 206 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 120 35,0% Me: 30% · σ: 23,8% · Mo: 8% 784 7 118 46,8% 🏆 Me: 49% · σ: 21,3% · Mo: 34% 417 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W RADOMIU wypada lepiej w 1, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU w 10.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W RADOMIU IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU Różnica
biologia 37,8% 65,6% 27,8 pkt proc.
język polski 71% 90,1% 19,1 pkt proc.
język polski 60,1% 79,1% 18,9 pkt proc.
geografia 41,5% 58,2% 16,7 pkt proc.
fizyka 29,2% 45,3% 16,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 60 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.