Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI czy TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 87062)

TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 85,2%

SZKOŁA B (RSPO: 41912)

TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 79,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 49 28,7% 🏆 Me: 22% · σ: 17,6% · Mo: 15% 1865 5 6 27,5% Me: 26,5% · σ: 16,4% · Mo: -% 1984 7
język angielski poziom podstawowy (M) 88 64,7% Me: 72,5% · σ: 26,7% · Mo: 83% 3067 7 81 70,7% 🏆 Me: 80% · σ: 24,9% · Mo: 92% 2431 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 61 51,8% Me: 48% · σ: 25,7% · Mo: 17% 3204 7 74 55,0% 🏆 Me: 62% · σ: 28,3% · Mo: 13% 2882 6
język angielski ustny (M) 88 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3270 7 81 70,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2783 6
język polski poziom podstawowy (M) 88 46,8% Me: 42,5% · σ: 13,2% · Mo: 42% 3148 7 81 46,9% 🏆 Me: 47% · σ: 15,3% · Mo: 45% 3136 6
język polski ustny (M) 88 83,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 382 2 81 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 627 3
matematyka poziom podstawowy (M) 88 51,0% 🏆 Me: 48% · σ: 20,4% · Mo: 42% 2057 4 81 45,3% Me: 40% · σ: 22,1% · Mo: 22% 2624 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 7 19,1% 🏆 Me: 12% · σ: 16,5% · Mo: 12% 1424 3 19 10,6% Me: 2% · σ: 15,7% · Mo: 0% 1946 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (85,2% vs 79,0%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI Różnica
matematyka 19,1% 10,6% 8,5 pkt proc.
język angielski 64,7% 70,7% 6,0 pkt proc.
matematyka 51,0% 45,3% 5,7 pkt proc.
język angielski 66,8% 70,7% 3,9 pkt proc.
język polski 83,9% 80,5% 3,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.