Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI i TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 82,6%
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 85,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 30,3% Me: 23% · σ: 16,0% · Mo: 22% | 1725 | 4 | 49 | 28,7% Me: 22% · σ: 17,6% · Mo: 15% | 1865 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 86 | 66,5% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 2885 | 6 | 88 | 64,7% Me: 72,5% · σ: 26,7% · Mo: 83% | 3067 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 50 | 55,9% Me: 55% · σ: 27,2% · Mo: 30% | 2798 | 5 | 61 | 51,8% Me: 48% · σ: 25,7% · Mo: 17% | 3204 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 86 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1934 | 4 | 88 | 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3270 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 51,4% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2521 | 3 | 88 | 46,8% Me: 42,5% · σ: 13,2% · Mo: 42% | 3148 | 7 |
| język polski ustny (M) | 87 | 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2129 | 8 | 88 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 382 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 45,9% Me: 42% · σ: 21,5% · Mo: 18% | 2563 | 6 | 88 | 51,0% Me: 48% · σ: 20,4% · Mo: 42% | 2057 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 17,1% Me: 14% · σ: 8,9% · Mo: 6% | 1539 | 5 | 7 | 19,1% Me: 12% · σ: 16,5% · Mo: 12% | 1424 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (85,2% vs 82,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI | TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 66,3% | 83,9% | 17,7 pkt proc. |
| język angielski | 77,3% | 66,8% | 10,4 pkt proc. |
| matematyka | 45,9% | 51,0% | 5,1 pkt proc. |
| język polski | 51,4% | 46,8% | 4,6 pkt proc. |
| język angielski | 55,9% | 51,8% | 4,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 88 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.