Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU i TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 8702)

TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 94,6%

SZKOŁA B (RSPO: 12339)

TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 88,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 55 68,2% 🏆 Me: 70% · σ: 24,6% · Mo: 70% 2698 10 18 65,4% Me: 66% · σ: 21,5% · Mo: 87% 3000 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 29 66,8% 🏆 Me: 73% · σ: 24,4% · Mo: 53% 1659 6 6 62% Me: 65% · σ: 32,9% · Mo: -% 2134 7
język angielski ustny (M) 55 73,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2466 9 17 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2910 13
język polski poziom podstawowy (M) 56 55,9% 🏆 Me: 54% · σ: 14,0% · Mo: 52% 1932 8 18 47,3% Me: 47% · σ: 8,9% · Mo: 55% 3069 12
język polski ustny (M) 56 63,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2446 13 17 42,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4349 15
matematyka poziom podstawowy (M) 56 65,4% 🏆 Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 68% 982 6 18 51,1% Me: 51% · σ: 20,0% · Mo: 26% 2047 11
matematyka poziom rozszerzony (M) 13 26,5% 🏆 Me: 16% · σ: 22,4% · Mo: 14% 1102 4 6 7% Me: 7% · σ: 5,9% · Mo: 0% 2147 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (94,6% vs 88,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU Różnica
język polski 63,7% 42,5% 21,1 pkt proc.
matematyka 26,5% 7% 19,5 pkt proc.
matematyka 65,4% 51,1% 14,3 pkt proc.
język polski 55,9% 47,3% 8,5 pkt proc.
język angielski 66,8% 62% 4,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.