Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI czy TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 86986)

TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 96%

SZKOŁA B (RSPO: 87027)

TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 82,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 6 23,7% Me: 19% · σ: 10,8% · Mo: -% 2384 8 46 30,3% 🏆 Me: 23% · σ: 16,0% · Mo: 22% 1725 4
język angielski poziom podstawowy (M) 25 73,9% 🏆 Me: 83% · σ: 22,6% · Mo: 27% 2066 3 86 66,5% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 97% 2885 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 19 61,7% 🏆 Me: 65% · σ: 22,2% · Mo: 40% 2174 3 50 55,9% Me: 55% · σ: 27,2% · Mo: 30% 2798 5
język angielski ustny (M) 25 79,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1695 3 86 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1934 4
język polski poziom podstawowy (M) 25 48,3% Me: 52% · σ: 13,6% · Mo: 30% 2930 5 87 51,4% 🏆 Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% 2521 3
język polski ustny (M) 25 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 994 5 87 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2129 8
matematyka poziom podstawowy (M) 25 69,3% 🏆 Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 80% 761 3 87 45,9% Me: 42% · σ: 21,5% · Mo: 18% 2563 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 21 14,5% Me: 14% · σ: 14,2% · Mo: 0% 1723 6 11 17,1% 🏆 Me: 14% · σ: 8,9% · Mo: 6% 1539 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (96% vs 82,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI Różnica
matematyka 69,3% 45,9% 23,4 pkt proc.
język polski 76,2% 66,3% 9,9 pkt proc.
język angielski 73,9% 66,5% 7,4 pkt proc.
geografia 23,7% 30,3% 6,7 pkt proc.
język angielski 61,7% 55,9% 5,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 87 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.