Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. OSKARA KOLBERGA vs LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 86864)

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 97,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 25 87,2% Me: 93% · σ: 14% · Mo: 98% 776 7 39 91,7% 🏆 Me: 95% · σ: 12,3% · Mo: 100% 376 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 20 78,3% 🏆 Me: 83,5% · σ: 20,6% · Mo: 75% 633 5 35 78,0% Me: 88% · σ: 20,4% · Mo: 88% 654 6
język angielski ustny (M) 25 85,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 951 8 39 94,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 215 1
język polski poziom podstawowy (M) 25 67,9% 🏆 Me: 67% · σ: 13,5% · Mo: 50% 584 7 39 66,5% Me: 63% · σ: 15,6% · Mo: 57% 700 9
język polski poziom rozszerzony (M) 11 75,5% 🏆 Me: 77% · σ: 12,0% · Mo: 86% 57 1 13 70,4% Me: 77% · σ: 15,0% · Mo: 77% 120 2
język polski ustny (M) 25 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 91 4 39 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 64 2
matematyka poziom podstawowy (M) 25 70,4% 🏆 Me: 72% · σ: 19,9% · Mo: 40% 696 7 39 59,0% Me: 60% · σ: 17,7% · Mo: 50% 1363 12

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. OSKARA KOLBERGA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. OSKARA KOLBERGA wypada lepiej w 4, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU w 3.

Największe różnice

Przedmiot OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. OSKARA KOLBERGA LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU Różnica
matematyka 70,4% 59,0% 11,4 pkt proc.
język angielski 85,8% 94,2% 8,3 pkt proc.
język polski 75,5% 70,4% 5,1 pkt proc.
język angielski 87,2% 91,7% 4,5 pkt proc.
język polski 89,8% 91,4% 1,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia sztuki poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 39 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.