Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE vs TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 86660)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 109064)

TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 84,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 74 51,4% 🏆 Me: 52% · σ: 17,9% · Mo: 37% 436 3 5 23,8% Me: 17% · σ: 17,2% · Mo: 17% 1616 6
geografia poziom rozszerzony (M) 59 51,1% 🏆 Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 30% 572 1 33 38,8% Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 30% 1112 3
język angielski poziom podstawowy (M) 241 89,3% 🏆 Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 98% 581 2 124 69,0% Me: 77,5% · σ: 24,0% · Mo: 95% 2595 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 220 78,1% 🏆 Me: 85% · σ: 19,0% · Mo: 93% 652 2 83 59,4% Me: 57% · σ: 23,7% · Mo: 37% 2420 6
język angielski ustny (M) 241 92,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 309 1 124 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2630 5
język polski poziom podstawowy (M) 245 66,9% 🏆 Me: 67% · σ: 13,7% · Mo: 60% 667 2 125 53,0% Me: 53% · σ: 14,3% · Mo: 47% 2317 5
język polski poziom rozszerzony (M) 79 53,8% Me: 57% · σ: 22,2% · Mo: 66% 536 3 6 67,2% 🏆 Me: 63% · σ: 8,3% · Mo: 63% 178 1
język polski ustny (M) 245 80,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 605 1 125 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3752 5
matematyka poziom podstawowy (M) 245 78,0% 🏆 Me: 82% · σ: 17,3% · Mo: 100% 345 2 125 52,4% Me: 54% · σ: 21,0% · Mo: 54% 1907 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 106 45,8% 🏆 Me: 47% · σ: 22,7% · Mo: 30% 444 2 36 18,2% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 4% 1474 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 84,8%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE Różnica
język polski 80,6% 52,5% 28,2 pkt proc.
matematyka 45,8% 18,2% 27,7 pkt proc.
biologia 51,4% 23,8% 27,6 pkt proc.
matematyka 78,0% 52,4% 25,6 pkt proc.
język angielski 92,7% 72,0% 20,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 245 osób w szkole A i 125 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.