Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 60 | 52,6% Me: 57% · σ: 18,7% · Mo: 57% | 393 | 3 | 9 | 38,6% Me: 33% · σ: 11,0% · Mo: 32% | 885 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 55,9% Me: 57% · σ: 23,3% · Mo: 33% | 373 | 2 | 5 | 44,6% Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: -% | 693 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 92,4% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 322 | 1 | 77 | 84,9% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 95% | 955 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 141 | 79,6% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 538 | 3 | 70 | 63,7% Me: 62,5% · σ: 21,0% · Mo: 58% | 1976 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 171 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 508 | 2 | 77 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1281 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 174 | 69,2% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 68% | 480 | 3 | 77 | 73,8% Me: 77% · σ: 13,3% · Mo: 80% | 183 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 32 | 47,2% Me: 51% · σ: 22,1% · Mo: 66% | 804 | 2 | 25 | 35,9% Me: 37% · σ: 16,8% · Mo: 34% | 1293 | 4 |
| język polski ustny (M) | 174 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 335 | 2 | 77 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1853 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 174 | 75,6% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 96% | 433 | 2 | 77 | 64,2% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 54% | 1054 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 44,1% Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 46% | 498 | 2 | 10 | 33,2% Me: 23% · σ: 25,7% · Mo: -% | 857 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO wypada lepiej w 9, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 84,7% | 68,6% | 16,1 pkt proc. |
| język angielski | 79,6% | 63,7% | 15,9 pkt proc. |
| biologia | 52,6% | 38,6% | 14,0 pkt proc. |
| matematyka | 75,6% | 64,2% | 11,4 pkt proc. |
| historia | 55,9% | 44,6% | 11,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 174 osób w szkole A i 77 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.