Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 41,4% Me: 43% · σ: 19,4% · Mo: 43% | 417 | 3 | 5 | 11,6% Me: 12% · σ: 1,4% · Mo: 10% | 812 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 59,6% Me: 56% · σ: 18,9% · Mo: 80% | 306 | 2 | 18 | 33,4% Me: 31% · σ: 14,2% · Mo: 27% | 1461 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 92,4% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 322 | 1 | 99 | 87,8% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 95% | 720 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 141 | 79,6% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 538 | 3 | 81 | 72,6% Me: 77% · σ: 20,3% · Mo: 92% | 1089 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 171 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 508 | 2 | 99 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1513 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 174 | 69,2% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 68% | 480 | 3 | 99 | 64,0% Me: 63% · σ: 16,7% · Mo: 77% | 948 | 5 |
| język polski ustny (M) | 174 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 335 | 2 | 99 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1565 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 174 | 75,6% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 96% | 433 | 2 | 99 | 75,1% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 78% | 456 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 44,1% Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 46% | 498 | 2 | 46 | 40,3% Me: 35% · σ: 22,2% · Mo: 14% | 619 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 41,4% | 11,6% | 29,8 pkt proc. |
| geografia | 59,6% | 33,4% | 26,1 pkt proc. |
| język polski | 84,7% | 71,0% | 13,7 pkt proc. |
| język angielski | 90,2% | 80,6% | 9,7 pkt proc. |
| język angielski | 79,6% | 72,6% | 7,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.