Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 86576)

TECHNIKUM NR 3

📍 Mielec | Zdawalność: 93,9%

SZKOŁA B (RSPO: 86419)

TECHNIKUM NR 2

📍 Mielec | Zdawalność: 88,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 21 12% 🏆 Me: 8% · σ: 9,8% · Mo: 3% 807 3 5 4,6% Me: 5% · σ: 2,9% · Mo: -% 896 4
geografia poziom rozszerzony (M) 26 34,9% Me: 32,5% · σ: 14,3% · Mo: 33% 1353 6 28 39,2% 🏆 Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: 30% 1086 5
język angielski poziom podstawowy (M) 181 77,7% 🏆 Me: 85% · σ: 20,2% · Mo: 92% 1650 5 60 65,3% Me: 72,5% · σ: 25,3% · Mo: 93% 3011 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 139 67,9% 🏆 Me: 73% · σ: 23,1% · Mo: 92% 1550 5 30 58,9% Me: 65% · σ: 23,6% · Mo: 73% 2480 7
język angielski ustny (M) 181 75,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2169 5 60 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2708 7
język polski poziom podstawowy (M) 181 57,3% 🏆 Me: 57% · σ: 13,1% · Mo: 58% 1739 5 60 55,2% Me: 57% · σ: 15,2% · Mo: 47% 2019 6
język polski poziom rozszerzony (M) 9 34,7% 🏆 Me: 29% · σ: 24,9% · Mo: -% 1340 3 9 17,7% Me: 20% · σ: 10,2% · Mo: 20% 1940 7
język polski ustny (M) 181 63,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2470 9 60 62,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2665 10
matematyka poziom podstawowy (M) 181 60,8% 🏆 Me: 60% · σ: 22,2% · Mo: 46% 1236 3 60 56,9% Me: 55% · σ: 20,8% · Mo: 38% 1527 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 92 18,6% 🏆 Me: 12% · σ: 19,8% · Mo: 4% 1449 4 18 17,1% Me: 8% · σ: 18,1% · Mo: 6% 1537 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 ma wyższą zdawalność ogólną (93,9% vs 88,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 2 w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 TECHNIKUM NR 2 Różnica
język polski 34,7% 17,7% 17,0 pkt proc.
język angielski 77,7% 65,3% 12,4 pkt proc.
język angielski 67,9% 58,9% 9,0 pkt proc.
fizyka 12% 4,6% 7,4 pkt proc.
geografia 34,9% 39,2% 4,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 9 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.