Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W RZESZOWIE vs DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 26 | 59,1% Me: 58% · σ: 19,2% · Mo: 45% | 227 | 6 | 22 | 59,4% Me: 56,5% · σ: 19,8% · Mo: 45% | 217 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 19 | 64,5% Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 78% | 75 | 4 | 19 | 45,9% Me: 47% · σ: 23,9% · Mo: 15% | 359 | 8 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 64,8% Me: 63% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 199 | 5 | 15 | 61,7% Me: 65% · σ: 13,0% · Mo: 40% | 251 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 64,9% Me: 58% · σ: 19,8% · Mo: 48% | 36 | 1 | 6 | 45,3% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: -% | 176 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 55 | 65,9% Me: 68% · σ: 18,3% · Mo: 63% | 390 | 6 | 66 | 73,4% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 78% | 292 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 79 | 93,9% Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 97% | 219 | 5 | 66 | 95,2% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 132 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 79 | 96,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 115 | 4 | 66 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 58 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 79 | 71,1% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 70% | 335 | 4 | 66 | 66,6% Me: 67,5% · σ: 15,0% · Mo: 62% | 694 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 69% Me: 69% · σ: 8,3% · Mo: 71% | 145 | 4 | 22 | 68,4% Me: 70% · σ: 11,5% · Mo: 71% | 160 | 5 |
| język polski ustny (M) | 79 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 156 | 4 | 66 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 465 | 14 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 79 | 84,5% Me: 88% · σ: 14,8% · Mo: 100% | 144 | 2 | 66 | 75,4% Me: 78% · σ: 16,3% · Mo: 84% | 441 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 57,4% Me: 57% · σ: 19,7% · Mo: 44% | 185 | 4 | 19 | 42,6% Me: 34% · σ: 26,3% · Mo: 24% | 546 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W RZESZOWIE wypada lepiej w 8, a DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE w 4.
| Przedmiot | PUBLICZNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W RZESZOWIE | DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 64,9% | 45,3% | 19,6 pkt proc. |
| chemia | 64,5% | 45,9% | 18,6 pkt proc. |
| matematyka | 57,4% | 42,6% | 14,7 pkt proc. |
| matematyka | 84,5% | 75,4% | 9,1 pkt proc. |
| język angielski | 65,9% | 73,4% | 7,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.