Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE czy TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU ZSA CZŁUCHÓW? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 86439)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE

📍 Człuchów | Zdawalność: 92,6%

SZKOŁA B (RSPO: 50274)

TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU ZSA CZŁUCHÓW

📍 Człuchów | Zdawalność: 80%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 27 87% 🏆 Me: 95% · σ: 17,1% · Mo: 97% 794 1 10 62,5% Me: 57,5% · σ: 25,7% · Mo: 55% 3304 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 25 74,3% 🏆 Me: 83% · σ: 25,5% · Mo: 82% 946 1 9 46,6% Me: 42% · σ: 27,6% · Mo: 42% 3590 7
język angielski ustny (M) 27 83,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1148 1 10 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1476 2
język polski poziom podstawowy (M) 27 64% 🏆 Me: 62% · σ: 16,1% · Mo: 72% 950 2 10 43,4% Me: 45% · σ: 15,4% · Mo: 45% 3538 8
język polski ustny (M) 27 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 81 1 10 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1904 5
matematyka poziom podstawowy (M) 27 68% 🏆 Me: 70% · σ: 25,7% · Mo: 70% 829 1 10 38,4% Me: 37% · σ: 18,8% · Mo: -% 3336 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,6% vs 80%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU ZSA CZŁUCHÓW w 0.

Największe różnice

Przedmiot SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU ZSA CZŁUCHÓW Różnica
matematyka 68% 38,4% 29,6 pkt proc.
język angielski 74,3% 46,6% 27,8 pkt proc.
język angielski 87% 62,5% 24,5 pkt proc.
język polski 90,3% 68,2% 22,1 pkt proc.
język polski 64% 43,4% 20,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.