Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA MATEJKI W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH vs TECHNIKUM NR 1 IM. ZBIGNIEWA HERBERTA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 81,1%
📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 76,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 97 | 80,0% Me: 87% · σ: 18,4% · Mo: 97% | 1423 | 3 | 26 | 70,2% Me: 80% · σ: 27,2% · Mo: 95% | 2468 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 79 | 68,8% Me: 73% · σ: 22,7% · Mo: 80% | 1465 | 3 | 17 | 60,5% Me: 60% · σ: 22,7% · Mo: 82% | 2315 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 95 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2796 | 6 | 26 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2215 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 97 | 59,6% Me: 58% · σ: 14,2% · Mo: 53% | 1425 | 2 | 26 | 55,8% Me: 56% · σ: 14,8% · Mo: 37% | 1936 | 3 |
| język polski ustny (M) | 95 | 61,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2779 | 5 | 26 | 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2723 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 97 | 42,7% Me: 40% · σ: 19,6% · Mo: 56% | 2922 | 5 | 26 | 41,6% Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: 26% | 3021 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA MATEJKI W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (81,1% vs 76,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA MATEJKI W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 1 IM. ZBIGNIEWA HERBERTA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA MATEJKI W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH | TECHNIKUM NR 1 IM. ZBIGNIEWA HERBERTA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 80,0% | 70,2% | 9,8 pkt proc. |
| język angielski | 68,8% | 60,5% | 8,4 pkt proc. |
| język angielski | 70,6% | 75,2% | 4,6 pkt proc. |
| język polski | 59,6% | 55,8% | 3,8 pkt proc. |
| matematyka | 42,7% | 41,6% | 1,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.