Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 86436)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

📍 Siemianowice Śląskie | Zdawalność: 96,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 125 84,6% 🏆 Me: 90% · σ: 16,0% · Mo: 93% 992 1 12 71,5% Me: 77,5% · σ: 22,4% · Mo: -% 2325 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 99 71,9% 🏆 Me: 78% · σ: 20,2% · Mo: 80% 1147 1 10 48,5% Me: 41,5% · σ: 26,9% · Mo: -% 3455 6
język angielski ustny (M) 125 84,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1098 1 12 75,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2198 3
język polski poziom podstawowy (M) 126 68,7% 🏆 Me: 68% · σ: 11,8% · Mo: 62% 522 1 12 46% Me: 50% · σ: 12,2% · Mo: 52% 3234 6
język polski ustny (M) 126 77,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 834 1 12 48,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4032 6
matematyka poziom podstawowy (M) 126 64,5% 🏆 Me: 65% · σ: 19,3% · Mo: 66% 1037 2 12 50% Me: 44% · σ: 22,3% · Mo: 44% 2142 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (96,8% vs 75%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH wypada lepiej w 6, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH Różnica
język polski 77,8% 48,6% 29,3 pkt proc.
język angielski 71,9% 48,5% 23,4 pkt proc.
język polski 68,7% 46% 22,7 pkt proc.
matematyka 64,5% 50% 14,5 pkt proc.
język angielski 84,6% 71,5% 13,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 126 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.