Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 86434)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII

📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 279562)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 77,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 34 33,2% 🏆 Me: 28% · σ: 19,3% · Mo: 22% 1110 1 8 18,2% Me: 17,5% · σ: 9,9% · Mo: 20% 1961 2
język angielski poziom podstawowy (M) 86 88,8% 🏆 Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 95% 634 1 48 67,5% Me: 75% · σ: 26,8% · Mo: 75% 2782 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 78 77,9% 🏆 Me: 86% · σ: 21,1% · Mo: 92% 666 1 32 56,5% Me: 56% · σ: 25,0% · Mo: 55% 2731 4
język angielski ustny (M) 86 79,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1637 1 48 52,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4266 5
język polski poziom podstawowy (M) 87 70,1% 🏆 Me: 70% · σ: 11,3% · Mo: 68% 419 1 49 50,3% Me: 53% · σ: 13,8% · Mo: 58% 2665 4
język polski poziom rozszerzony (M) 27 51,1% 🏆 Me: 57% · σ: 23,0% · Mo: 57% 642 1 19 14,9% Me: 3% · σ: 17,6% · Mo: 0% 2018 3
język polski ustny (M) 87 71,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1466 1 49 52,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3707 3
matematyka poziom podstawowy (M) 87 70,4% 🏆 Me: 74% · σ: 17,5% · Mo: 62% 693 1 49 40,4% Me: 38% · σ: 15,8% · Mo: 40% 3134 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 26 37,9% 🏆 Me: 28% · σ: 26,4% · Mo: 16% 604 1 16 20,4% Me: 19% · σ: 10,0% · Mo: 10% 896 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 77,6%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII wypada lepiej w 9, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
język polski 51,1% 14,9% 36,1 pkt proc.
matematyka 70,4% 40,4% 30,0 pkt proc.
język angielski 79,7% 52,1% 27,6 pkt proc.
język angielski 77,9% 56,5% 21,4 pkt proc.
język angielski 88,8% 67,5% 21,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 19 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.