Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII i TECHNIKUM NR 2 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 58,7% Me: 61,5% · σ: 13,3% · Mo: -% | 321 | 1 | 8 | 32,2% Me: 25% · σ: 21,5% · Mo: -% | 1560 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 86 | 88,8% Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 95% | 634 | 1 | 15 | 58,7% Me: 58% · σ: 34,1% · Mo: 30% | 3621 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 77,9% Me: 86% · σ: 21,1% · Mo: 92% | 666 | 1 | 8 | 70,1% Me: 81,5% · σ: 25,0% · Mo: 92% | 1326 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 86 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1637 | 1 | 14 | 53,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4237 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 70,1% Me: 70% · σ: 11,3% · Mo: 68% | 419 | 1 | 15 | 62,3% Me: 62% · σ: 7,6% · Mo: 48% | 1142 | 2 |
| język polski ustny (M) | 87 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1466 | 1 | 15 | 42,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4342 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 70,4% Me: 74% · σ: 17,5% · Mo: 62% | 693 | 1 | 15 | 44,7% Me: 40% · σ: 24,1% · Mo: 40% | 2687 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 64,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 88,8% | 58,7% | 30,1 pkt proc. |
| język polski | 71,6% | 42,7% | 29,0 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 53,2% | 26,5 pkt proc. |
| geografia | 58,7% | 32,2% | 26,5 pkt proc. |
| matematyka | 70,4% | 44,7% | 25,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 35,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 86 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.