Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA FRANCISZKA BIELIŃSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 100%
📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 72,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 58,7% Me: 61,5% · σ: 13,3% · Mo: -% | 321 | 1 | 16 | 25,8% Me: 24% · σ: 9,0% · Mo: 20% | 2168 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 45,5% Me: 47% · σ: 18,1% · Mo: 23% | 663 | 1 | 9 | 29,9% Me: 25% · σ: 19,5% · Mo: 15% | 1041 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 86 | 88,8% Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 95% | 634 | 1 | 55 | 66,4% Me: 72% · σ: 24,7% · Mo: 90% | 2895 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 77,9% Me: 86% · σ: 21,1% · Mo: 92% | 666 | 1 | 52 | 45,8% Me: 41,5% · σ: 27,1% · Mo: 15% | 3639 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 86 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1637 | 1 | 55 | 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3924 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 70,1% Me: 70% · σ: 11,3% · Mo: 68% | 419 | 1 | 55 | 50,2% Me: 52% · σ: 11,7% · Mo: 50% | 2683 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 27 | 51,1% Me: 57% · σ: 23,0% · Mo: 57% | 642 | 1 | 6 | 31,3% Me: 35,5% · σ: 14,4% · Mo: 34% | 1486 | 2 |
| język polski ustny (M) | 87 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1466 | 1 | 55 | 50,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3925 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 70,4% Me: 74% · σ: 17,5% · Mo: 62% | 693 | 1 | 55 | 36,8% Me: 34% · σ: 15,5% · Mo: 30% | 3476 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 26 | 37,9% Me: 28% · σ: 26,4% · Mo: 16% | 604 | 1 | 21 | 20,4% Me: 18% · σ: 12,4% · Mo: 12% | 895 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 72,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA FRANCISZKA BIELIŃSKIEGO w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA ZYGMUNTA SAJNY W GÓRZE KALWARII | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA FRANCISZKA BIELIŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,4% | 36,8% | 33,7 pkt proc. |
| geografia | 58,7% | 25,8% | 32,9 pkt proc. |
| język angielski | 77,9% | 45,8% | 32,1 pkt proc. |
| język angielski | 88,8% | 66,4% | 22,4 pkt proc. |
| język polski | 71,6% | 50,4% | 21,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 55 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.