Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 60,7% Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 82% | 188 | 12 | 32 | 72,3% Me: 77% · σ: 16,8% · Mo: 77% | 37 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 53,2% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 37% | 216 | 12 | 24 | 68,2% Me: 74% · σ: 25,3% · Mo: 83% | 50 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 61,8% Me: 63% · σ: 16,2% · Mo: 57% | 107 | 6 | 31 | 77,3% Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 88% | 11 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 73,9% Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 83% | 69 | 5 | 32 | 79,6% Me: 78% · σ: 12,3% · Mo: 78% | 27 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 24 | 67% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 131 | 8 | 31 | 70,8% Me: 72% · σ: 20,2% · Mo: 72% | 88 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 8 | 84,2% Me: 86,5% · σ: 9,7% · Mo: -% | 65 | 3 | 7 | 77,9% Me: 80% · σ: 8,5% · Mo: -% | 198 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% | 116 | 9 | 141 | 96,9% Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% | 37 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 123 | 89,8% Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% | 87 | 5 | 123 | 92,9% Me: 97% · σ: 8,2% · Mo: 97% | 21 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 148 | 9 | 141 | 98,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 23 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 75,1% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 87% | 137 | 9 | 141 | 82,4% Me: 83% · σ: 11,0% · Mo: 88% | 10 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 28 | 84,0% Me: 91% · σ: 16,9% · Mo: 94% | 12 | 1 | 53 | 82,4% Me: 83% · σ: 14,4% · Mo: 100% | 15 | 3 |
| język polski ustny (M) | 149 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1022 | 15 | 141 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 724 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 86,1% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 96% | 112 | 7 | 141 | 89,7% Me: 96% · σ: 13,3% · Mo: 100% | 58 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 63,7% Me: 70% · σ: 20,4% · Mo: 70% | 88 | 7 | 90 | 70,9% Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 68% | 33 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI wypada lepiej w 2, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY w 12.
| Przedmiot | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 61,8% | 77,3% | 15,5 pkt proc. |
| chemia | 53,2% | 68,2% | 15,0 pkt proc. |
| biologia | 60,7% | 72,3% | 11,6 pkt proc. |
| język polski | 75,1% | 82,4% | 7,3 pkt proc. |
| matematyka | 63,7% | 70,9% | 7,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 31 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.