Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI czy IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 60,7% Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 82% | 188 | 12 | 33 | 63,8% Me: 67% · σ: 15,7% · Mo: 52% | 135 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 53,2% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 37% | 216 | 12 | 27 | 65,4% Me: 63% · σ: 13,4% · Mo: 63% | 66 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 61,8% Me: 63% · σ: 16,2% · Mo: 57% | 107 | 6 | 21 | 60,4% Me: 58% · σ: 16,9% · Mo: 57% | 132 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 73,9% Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 83% | 69 | 5 | 68 | 66,5% Me: 68% · σ: 18,4% · Mo: 82% | 170 | 11 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 24 | 67% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 131 | 8 | 17 | 56,8% Me: 68% · σ: 20,8% · Mo: 68% | 352 | 13 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% | 116 | 9 | 147 | 94,3% Me: 95% · σ: 5,6% · Mo: 95% | 185 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 123 | 89,8% Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% | 87 | 5 | 137 | 88,0% Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 135 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 148 | 9 | 147 | 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 726 | 29 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 6 | 91,5% Me: 93% · σ: 5,0% · Mo: 93% | 5 | 1 | 18 | 79,3% Me: 81,5% · σ: 15,6% · Mo: 63% | 28 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 75,1% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 87% | 137 | 9 | 151 | 73,5% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 70% | 199 | 15 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 28 | 84,0% Me: 91% · σ: 16,9% · Mo: 94% | 12 | 1 | 28 | 58% Me: 58,5% · σ: 20,5% · Mo: 46% | 402 | 21 |
| język polski ustny (M) | 149 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1022 | 15 | 151 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1517 | 30 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 86,1% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 96% | 112 | 7 | 151 | 80,9% Me: 86% · σ: 18,4% · Mo: 100% | 238 | 13 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 63,7% Me: 70% · σ: 20,4% · Mo: 70% | 88 | 7 | 65 | 66,7% Me: 72% · σ: 19,2% · Mo: 78% | 66 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI wypada lepiej w 11, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA w 3.
| Przedmiot | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 84,0% | 58% | 26,0 pkt proc. |
| chemia | 53,2% | 65,4% | 12,2 pkt proc. |
| język niemiecki | 91,5% | 79,3% | 12,2 pkt proc. |
| historia | 67% | 56,8% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 95,4% | 87,9% | 7,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.