Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO vs VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 86171)

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 86172)

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 57 62,9% 🏆 Me: 65% · σ: 17,0% · Mo: 72% 148 9 41 60,7% Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 82% 188 12
chemia poziom rozszerzony (M) 44 56,2% 🏆 Me: 60% · σ: 20,6% · Mo: 65% 170 10 30 53,2% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 37% 216 12
fizyka poziom rozszerzony (M) 17 47,1% Me: 43% · σ: 18,6% · Mo: 37% 319 15 31 61,8% 🏆 Me: 63% · σ: 16,2% · Mo: 57% 107 6
geografia poziom rozszerzony (M) 45 59,2% Me: 58% · σ: 18,0% · Mo: 58% 314 15 36 73,9% 🏆 Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 83% 69 5
historia poziom rozszerzony (M) 30 60,6% Me: 67,5% · σ: 21,4% · Mo: 75% 255 10 24 67% 🏆 Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 57% 131 8
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 5 88,8% 🏆 Me: 88% · σ: 2,6% · Mo: 88% 11 1 8 84,2% Me: 86,5% · σ: 9,7% · Mo: -% 65 3
język angielski poziom podstawowy (M) 171 94,2% Me: 95% · σ: 6,1% · Mo: 97% 197 12 138 95,4% 🏆 Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% 116 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 156 85,1% Me: 89% · σ: 13,1% · Mo: 93% 241 12 123 89,8% 🏆 Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% 87 5
język angielski ustny (M) 171 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 523 19 138 95,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 148 9
język polski poziom podstawowy (M) 171 73,9% Me: 77% · σ: 12,9% · Mo: 78% 176 13 149 75,1% 🏆 Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 87% 137 9
język polski poziom rozszerzony (M) 54 64,1% Me: 69% · σ: 22,0% · Mo: 71% 234 16 28 84,0% 🏆 Me: 91% · σ: 16,9% · Mo: 94% 12 1
język polski ustny (M) 171 70,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1673 33 149 75,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1022 15
matematyka poziom podstawowy (M) 171 85,7% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 96% 117 8 149 86,1% 🏆 Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 96% 112 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 55,5% Me: 59% · σ: 22,1% · Mo: 56% 213 11 65 63,7% 🏆 Me: 70% · σ: 20,4% · Mo: 70% 88 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO wypada lepiej w 3, a VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI w 11.

Największe różnice

Przedmiot VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI Różnica
język polski 64,1% 84,0% 19,9 pkt proc.
fizyka 47,1% 61,8% 14,7 pkt proc.
geografia 59,2% 73,9% 14,7 pkt proc.
matematyka 55,5% 63,7% 8,2 pkt proc.
historia 60,6% 67% 6,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 54 osób w szkole A i 28 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.