Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY vs TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Świdnica | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 140 | 92,3% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 323 | 2 | 44 | 72,0% Me: 78,5% · σ: 22,2% · Mo: 48% | 2276 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 115 | 81,7% Me: 87% · σ: 15,0% · Mo: 87% | 399 | 2 | 30 | 58,3% Me: 62% · σ: 22,1% · Mo: 50% | 2536 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 139 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1350 | 4 | 44 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1816 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 146 | 71,0% Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 72% | 336 | 1 | 45 | 63,1% Me: 62% · σ: 12,9% · Mo: 55% | 1052 | 3 |
| język polski ustny (M) | 145 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 861 | 2 | 45 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1436 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 146 | 80,8% Me: 84% · σ: 16,6% · Mo: 98% | 243 | 2 | 45 | 44,6% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 22% | 2692 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 57,5% Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 82% | 182 | 1 | 11 | 14,2% Me: 8% · σ: 15,2% · Mo: 6% | 1743 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 80%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY | TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 57,5% | 14,2% | 43,4 pkt proc. |
| matematyka | 80,8% | 44,6% | 36,2 pkt proc. |
| język angielski | 81,7% | 58,3% | 23,4 pkt proc. |
| język angielski | 92,3% | 72,0% | 20,4 pkt proc. |
| język polski | 71,0% | 63,1% | 8,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.