Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU vs TECHNIKUM W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 84 | 60,4% Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% | 196 | 3 | 6 | 37,8% Me: 28,5% · σ: 21,0% · Mo: -% | 918 | 10 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 66,3% Me: 75% · σ: 18,1% · Mo: 75% | 65 | 1 | 51 | 29,2% Me: 28% · σ: 20,1% · Mo: 5% | 602 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 71,4% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% | 92 | 1 | 39 | 41,5% Me: 38% · σ: 21,7% · Mo: 22% | 965 | 9 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 57,7% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% | 69 | 1 | 60 | 44,9% Me: 37% · σ: 27,5% · Mo: 20% | 183 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 174 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 430 | 3 | 208 | 86,9% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 95% | 802 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 255 | 1 | 185 | 77,5% Me: 83% · σ: 19,3% · Mo: 97% | 688 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 174 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 207 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 772 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 193 | 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% | 551 | 6 | 209 | 60,1% Me: 60% · σ: 15,5% · Mo: 45% | 1360 | 13 |
| język polski ustny (M) | 193 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 1 | 208 | 71% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1561 | 14 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 193 | 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% | 204 | 1 | 209 | 78,5% Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 82% | 325 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 55,4% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 42% | 215 | 1 | 120 | 35,0% Me: 30% · σ: 23,8% · Mo: 8% | 784 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM W RADOMIU w 0.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | TECHNIKUM W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 66,3% | 29,2% | 37,1 pkt proc. |
| geografia | 71,4% | 41,5% | 29,9 pkt proc. |
| język polski | 94,6% | 71% | 23,6 pkt proc. |
| biologia | 60,4% | 37,8% | 22,5 pkt proc. |
| matematyka | 55,4% | 35,0% | 20,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.