Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU i LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 174 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 430 | 3 | 39 | 91,7% Me: 95% · σ: 12,3% · Mo: 100% | 376 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 255 | 1 | 35 | 78,0% Me: 88% · σ: 20,4% · Mo: 88% | 654 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 174 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 39 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 215 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 193 | 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% | 551 | 6 | 39 | 66,5% Me: 63% · σ: 15,6% · Mo: 57% | 700 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 51% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% | 646 | 6 | 13 | 70,4% Me: 77% · σ: 15,0% · Mo: 77% | 120 | 2 |
| język polski ustny (M) | 193 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 1 | 39 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 64 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 193 | 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% | 204 | 1 | 39 | 59,0% Me: 60% · σ: 17,7% · Mo: 50% | 1363 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 4, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU w 3.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 81,9% | 59,0% | 23,0 pkt proc. |
| język polski | 51% | 70,4% | 19,4 pkt proc. |
| język angielski | 84,9% | 78,0% | 6,8 pkt proc. |
| język polski | 94,6% | 91,4% | 3,2 pkt proc. |
| język polski | 68,4% | 66,5% | 1,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 193 osób w szkole A i 39 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.