Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 7912)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU

📍 Radomsko | Zdawalność: 99,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 84 60,4% 🏆 Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% 196 3 68 57,0% Me: 57% · σ: 18,6% · Mo: 57% 271 1
chemia poziom rozszerzony (M) 75 62,4% 🏆 Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 78% 97 1 68 48,9% Me: 47% · σ: 23,6% · Mo: 17% 292 1
geografia poziom rozszerzony (M) 16 71,4% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% 92 1 107 54,1% Me: 57% · σ: 22,0% · Mo: 67% 465 1
historia poziom rozszerzony (M) 12 55% Me: 46% · σ: 25,9% · Mo: 43% 400 3 8 60,6% 🏆 Me: 57,5% · σ: 21,3% · Mo: -% 254 1
język angielski poziom podstawowy (M) 174 91,1% 🏆 Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% 430 3 237 87,0% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 97% 801 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 128 84,9% 🏆 Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% 255 1 204 75,3% Me: 81% · σ: 19,5% · Mo: 88% 846 1
język angielski ustny (M) 174 93,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 269 2 236 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 658 1
język polski poziom podstawowy (M) 193 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% 551 6 241 72,2% 🏆 Me: 73% · σ: 14,7% · Mo: 80% 256 1
język polski poziom rozszerzony (M) 20 51% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% 646 6 74 62,6% 🏆 Me: 66% · σ: 25,0% · Mo: 37% 267 1
język polski ustny (M) 193 94,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 22 1 241 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 691 1
matematyka poziom podstawowy (M) 193 81,9% 🏆 Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% 204 1 242 66,1% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 54% 940 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 93 55,4% 🏆 Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 42% 215 1 67 38,1% Me: 38% · σ: 19,6% · Mo: 38% 690 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 19 50,1% 🏆 Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 30% 365 6 18 36% Me: 33% · σ: 23,4% · Mo: -% 635 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU w 3.

Największe różnice

Przedmiot VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU Różnica
matematyka 55,4% 38,1% 17,3 pkt proc.
geografia 71,4% 54,1% 17,3 pkt proc.
matematyka 81,9% 66,1% 15,8 pkt proc.
język polski 94,6% 79,5% 15,1 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 50,1% 36% 14,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 93 osób w szkole A i 67 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.