Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 84 | 60,4% Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% | 196 | 3 | 6 | 49,3% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: -% | 493 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 66,3% Me: 75% · σ: 18,1% · Mo: 75% | 65 | 1 | 6 | 28,2% Me: 20,5% · σ: 20,8% · Mo: -% | 616 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 71,4% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% | 92 | 1 | 5 | 53,4% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: -% | 494 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 174 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 430 | 3 | 25 | 82,2% Me: 93% · σ: 19,8% · Mo: 95% | 1223 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 255 | 1 | 19 | 81% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 90% | 437 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 174 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 25 | 88% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 706 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 193 | 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% | 551 | 6 | 25 | 60,8% Me: 60% · σ: 11,5% · Mo: 60% | 1302 | 12 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 51% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% | 646 | 6 | 7 | 49,3% Me: 54% · σ: 29,3% · Mo: 54% | 712 | 7 |
| język polski ustny (M) | 193 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 1 | 25 | 89% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 119 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 193 | 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% | 204 | 1 | 25 | 68,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 46% | 818 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 55,4% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 42% | 215 | 1 | 9 | 44,4% Me: 40% · σ: 16,4% · Mo: 40% | 490 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 50,1% Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 30% | 365 | 6 | 5 | 54,4% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: -% | 308 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 11, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU w 1.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 66,3% | 28,2% | 38,1 pkt proc. |
| geografia | 71,4% | 53,4% | 18,0 pkt proc. |
| matematyka | 81,9% | 68,2% | 13,8 pkt proc. |
| biologia | 60,4% | 49,3% | 11,0 pkt proc. |
| matematyka | 55,4% | 44,4% | 10,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.