Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
📍 Radom | Zdawalność: 79,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 84 | 60,4% Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% | 196 | 3 | 7 | 75,6% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 88% | 22 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 71,4% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% | 92 | 1 | 21 | 69,1% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% | 129 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 174 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 430 | 3 | 67 | 67,8% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 67% | 2753 | 22 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 255 | 1 | 36 | 70,0% Me: 80% · σ: 20,9% · Mo: 80% | 1332 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 174 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 64 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4088 | 30 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 193 | 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% | 551 | 6 | 68 | 49,6% Me: 53% · σ: 24,4% · Mo: 67% | 2753 | 29 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 51% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% | 646 | 6 | 11 | 39,3% Me: 49% · σ: 33,6% · Mo: 0% | 1156 | 14 |
| język polski ustny (M) | 193 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 1 | 64 | 51,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3879 | 30 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 193 | 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% | 204 | 1 | 68 | 53,5% Me: 57% · σ: 32,2% · Mo: 94% | 1812 | 14 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 50,1% Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 30% | 365 | 6 | 5 | 62,4% Me: 76% · σ: 28,5% · Mo: -% | 183 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 79,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU w 2.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 94,6% | 51,0% | 43,6 pkt proc. |
| język angielski | 93,4% | 56,5% | 36,9 pkt proc. |
| matematyka | 81,9% | 53,5% | 28,4 pkt proc. |
| język angielski | 91,1% | 67,8% | 23,3 pkt proc. |
| język polski | 68,4% | 49,6% | 18,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 193 osób w szkole A i 64 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.