Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 84 | 60,4% Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% | 196 | 3 | 93 | 48,4% Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 57% | 522 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 75 | 62,4% Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 78% | 97 | 1 | 66 | 35,0% Me: 33% · σ: 18,5% · Mo: 28% | 651 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 66,3% Me: 75% · σ: 18,1% · Mo: 75% | 65 | 1 | 14 | 28,3% Me: 22,5% · σ: 18,4% · Mo: 43% | 614 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 71,4% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% | 92 | 1 | 58 | 40,1% Me: 34% · σ: 20,8% · Mo: 28% | 1036 | 10 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 12 | 55% Me: 46% · σ: 25,9% · Mo: 43% | 400 | 3 | 23 | 59,7% Me: 63% · σ: 21,3% · Mo: 27% | 282 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 57,7% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% | 69 | 1 | 23 | 33,4% Me: 30% · σ: 17,9% · Mo: 22% | 342 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 17 | 71,7% Me: 70% · σ: 15,3% · Mo: 67% | 318 | 3 | 6 | 75,3% Me: 74% · σ: 12,2% · Mo: 70% | 260 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 174 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 430 | 3 | 256 | 89,3% Me: 93% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 588 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 255 | 1 | 220 | 77,3% Me: 82% · σ: 16,9% · Mo: 92% | 702 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 174 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 256 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1044 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 193 | 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% | 551 | 6 | 256 | 76,1% Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 78% | 99 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 51% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% | 646 | 6 | 80 | 47,2% Me: 47,5% · σ: 29,6% · Mo: 3% | 801 | 10 |
| język polski ustny (M) | 193 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 1 | 256 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1127 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 193 | 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% | 204 | 1 | 256 | 77,0% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 92% | 381 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 55,4% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 42% | 215 | 1 | 106 | 47,2% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: 66% | 405 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 50,1% Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 30% | 365 | 6 | 13 | 52,2% Me: 48% · σ: 22,8% · Mo: 48% | 341 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 12, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU w 4.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 66,3% | 28,3% | 38,0 pkt proc. |
| geografia | 71,4% | 40,1% | 31,3 pkt proc. |
| chemia | 62,4% | 35,0% | 27,4 pkt proc. |
| informatyka | 57,7% | 33,4% | 24,3 pkt proc. |
| język polski | 94,6% | 74,8% | 19,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.