Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
📍 Radom | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 84 | 60,4% Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% | 196 | 3 | 60 | 65,6% Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% | 109 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 75 | 62,4% Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 78% | 97 | 1 | 52 | 52,4% Me: 51% · σ: 23,0% · Mo: 78% | 230 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 66,3% Me: 75% · σ: 18,1% · Mo: 75% | 65 | 1 | 27 | 45,3% Me: 43% · σ: 24,5% · Mo: 17% | 342 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 71,4% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% | 92 | 1 | 71 | 58,2% Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% | 345 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 12 | 55% Me: 46% · σ: 25,9% · Mo: 43% | 400 | 3 | 26 | 66,2% Me: 68% · σ: 21,8% · Mo: 87% | 142 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 57,7% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% | 69 | 1 | 8 | 39,2% Me: 36% · σ: 13,0% · Mo: -% | 266 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 17 | 71,7% Me: 70% · σ: 15,3% · Mo: 67% | 318 | 3 | 7 | 82,4% Me: 83% · σ: 3,5% · Mo: 82% | 101 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 174 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 430 | 3 | 242 | 93,9% Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 220 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 255 | 1 | 225 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% | 298 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 174 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 242 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 286 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 193 | 68,4% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% | 551 | 6 | 244 | 79,1% Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% | 38 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 51% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% | 646 | 6 | 73 | 66,3% Me: 69% · σ: 26,0% · Mo: 94% | 192 | 3 |
| język polski ustny (M) | 193 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 1 | 244 | 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 193 | 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% | 204 | 1 | 244 | 81,9% Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 206 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 55,4% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 42% | 215 | 1 | 118 | 46,8% Me: 49% · σ: 21,3% · Mo: 34% | 417 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 50,1% Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 30% | 365 | 6 | 32 | 61% Me: 65% · σ: 23,8% · Mo: 78% | 204 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 8, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU w 7, przy 1 remisach.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 66,3% | 45,3% | 21,0 pkt proc. |
| informatyka | 57,7% | 39,2% | 18,5 pkt proc. |
| język polski | 51% | 66,3% | 15,3 pkt proc. |
| geografia | 71,4% | 58,2% | 13,2 pkt proc. |
| historia | 55% | 66,2% | 11,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.