Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE i XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OLSZTYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Olsztyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 79 | 57,7% Me: 58% · σ: 17,8% · Mo: 72% | 255 | 2 | 108 | 44,7% Me: 45% · σ: 19,5% · Mo: 38% | 664 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 54 | 50,6% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 45% | 258 | 3 | 43 | 32,9% Me: 23% · σ: 23,2% · Mo: 13% | 705 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 64,5% Me: 67% · σ: 23,8% · Mo: 87% | 79 | 2 | 18 | 31% Me: 29% · σ: 19,6% · Mo: 7% | 571 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32 | 59,4% Me: 60% · σ: 16,7% · Mo: 38% | 307 | 2 | 95 | 39,9% Me: 37% · σ: 17,4% · Mo: 23% | 1049 | 9 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 66,7% Me: 72% · σ: 27,4% · Mo: 100% | 134 | 1 | 13 | 47,5% Me: 43% · σ: 22,0% · Mo: 43% | 617 | 6 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 5 | 30,2% Me: 23% · σ: 14,1% · Mo: -% | 177 | 2 | 7 | 12,9% Me: 7% · σ: 11,8% · Mo: 7% | 211 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 49,1% Me: 44% · σ: 15,6% · Mo: 38% | 137 | 2 | 7 | 26,3% Me: 22% · σ: 22,6% · Mo: -% | 441 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 184 | 94,6% Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% | 177 | 3 | 268 | 87,6% Me: 92% · σ: 11,6% · Mo: 92% | 740 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 189 | 87,0% Me: 90% · σ: 12,6% · Mo: 95% | 176 | 3 | 246 | 74,0% Me: 80% · σ: 18,5% · Mo: 80% | 964 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 184 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 203 | 2 | 267 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1750 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 68,0% Me: 67% · σ: 12,2% · Mo: 65% | 580 | 3 | 272 | 66,0% Me: 65% · σ: 13,6% · Mo: 63% | 759 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 41,9% Me: 40% · σ: 24,1% · Mo: 3% | 1028 | 6 | 73 | 40,1% Me: 37% · σ: 26,7% · Mo: 3% | 1113 | 8 |
| język polski ustny (M) | 199 | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 573 | 3 | 272 | 62,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2578 | 22 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 82,5% Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 92% | 191 | 2 | 272 | 64,1% Me: 64% · σ: 19,2% · Mo: 48% | 1062 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 99 | 48,5% Me: 48% · σ: 23,9% · Mo: 52% | 367 | 2 | 105 | 18,8% Me: 12% · σ: 19,0% · Mo: 2% | 1443 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 79,4% Me: 84% · σ: 19,9% · Mo: 100% | 26 | 2 | 28 | 50,3% Me: 54% · σ: 22,2% · Mo: 46% | 362 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,5%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE wypada lepiej w 16, a XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OLSZTYNIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE | XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OLSZTYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 64,5% | 31% | 33,5 pkt proc. |
| matematyka | 48,5% | 18,8% | 29,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 79,4% | 50,3% | 29,1 pkt proc. |
| informatyka | 49,1% | 26,3% | 22,9 pkt proc. |
| geografia | 59,4% | 39,9% | 19,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.