Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE i XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIE IM ŚWIĘTEJ RODZINY W OLSZTYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 85719)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE

📍 Olsztyn | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 115242)

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIE IM ŚWIĘTEJ RODZINY W OLSZTYNIE

📍 Olsztyn | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 79 57,7% 🏆 Me: 58% · σ: 17,8% · Mo: 72% 255 2 26 40,1% Me: 36% · σ: 18,6% · Mo: 25% 822 7
chemia poziom rozszerzony (M) 54 50,6% 🏆 Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 45% 258 3 11 41,5% Me: 40% · σ: 21,7% · Mo: 65% 469 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 51 64,5% 🏆 Me: 67% · σ: 23,8% · Mo: 87% 79 2 12 54,6% Me: 54% · σ: 23,2% · Mo: 83% 208 3
geografia poziom rozszerzony (M) 32 59,4% 🏆 Me: 60% · σ: 16,7% · Mo: 38% 307 2 10 47,9% Me: 52,5% · σ: 13,1% · Mo: 60% 677 5
historia poziom rozszerzony (M) 15 66,7% 🏆 Me: 72% · σ: 27,4% · Mo: 100% 134 1 6 51,8% Me: 57% · σ: 26,1% · Mo: -% 484 5
język angielski poziom podstawowy (M) 184 94,6% 🏆 Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% 177 3 68 86% Me: 92% · σ: 16,2% · Mo: 95% 876 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 189 87,0% 🏆 Me: 90% · σ: 12,6% · Mo: 95% 176 3 53 78,4% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 78% 631 5
język angielski ustny (M) 184 94,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 203 2 68 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 579 4
język polski poziom podstawowy (M) 199 68,0% 🏆 Me: 67% · σ: 12,2% · Mo: 65% 580 3 69 58,2% Me: 57% · σ: 11,6% · Mo: 53% 1607 10
język polski poziom rozszerzony (M) 50 41,9% Me: 40% · σ: 24,1% · Mo: 3% 1028 6 25 46,7% 🏆 Me: 51% · σ: 24,1% · Mo: 63% 825 5
język polski ustny (M) 199 81,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 573 3 69 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 744 5
matematyka poziom podstawowy (M) 199 82,5% 🏆 Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 92% 191 2 69 67,6% Me: 70% · σ: 21,8% · Mo: 78% 855 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 99 48,5% 🏆 Me: 48% · σ: 23,9% · Mo: 52% 367 2 28 39,3% Me: 40% · σ: 24,2% · Mo: 4% 647 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 19 79,4% 🏆 Me: 84% · σ: 19,9% · Mo: 100% 26 2 6 60,7% Me: 64% · σ: 13,7% · Mo: -% 212 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE wypada lepiej w 13, a XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIE IM ŚWIĘTEJ RODZINY W OLSZTYNIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIE IM ŚWIĘTEJ RODZINY W OLSZTYNIE Różnica
wiedza o społeczeństwie 79,4% 60,7% 18,7 pkt proc.
biologia 57,7% 40,1% 17,6 pkt proc.
historia 66,7% 51,8% 14,9 pkt proc.
matematyka 82,5% 67,6% 14,9 pkt proc.
geografia 59,4% 47,9% 11,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.