Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 85360)

PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 47 63,5% Me: 67,5% · σ: 16,6% · Mo: 70% 141 4 105 66,6% 🏆 Me: 68% · σ: 15,9% · Mo: 77% 93 1
chemia poziom rozszerzony (M) 52 58,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 24,7% · Mo: 72% 136 5 105 57,3% Me: 58% · σ: 21,1% · Mo: 57% 153 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 17 59,6% Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 47% 145 2 50 60,6% 🏆 Me: 63,5% · σ: 24,7% · Mo: 52% 127 1
geografia poziom rozszerzony (M) 27 66,2% Me: 63% · σ: 19,3% · Mo: 60% 181 4 29 72,7% 🏆 Me: 77% · σ: 17,4% · Mo: 52% 80 1
historia poziom rozszerzony (M) 7 63,3% 🏆 Me: 83% · σ: 31,0% · Mo: 83% 198 5 16 60,1% Me: 64% · σ: 24,8% · Mo: 100% 267 2
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 5 49,2% 🏆 Me: 52% · σ: 17,0% · Mo: -% 94 2 7 24,4% Me: 23% · σ: 6,0% · Mo: 28% 192 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 11 58,9% 🏆 Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 62% 65 2 8 48% Me: 47% · σ: 27,4% · Mo: -% 155 1
język angielski poziom podstawowy (M) 127 90,7% Me: 95% · σ: 11,0% · Mo: 95% 458 7 238 94,3% 🏆 Me: 97% · σ: 8,4% · Mo: 98% 191 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 120 79,7% Me: 84% · σ: 17,8% · Mo: 95% 523 7 173 85,2% 🏆 Me: 88% · σ: 12,8% · Mo: 93% 237 1
język angielski ustny (M) 127 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 632 10 238 97,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 69 1
język polski poziom podstawowy (M) 130 70,9% 🏆 Me: 73% · σ: 16,0% · Mo: 75% 350 5 239 69,8% Me: 70% · σ: 12,4% · Mo: 72% 442 1
język polski poziom rozszerzony (M) 25 51,9% Me: 51% · σ: 30,1% · Mo: 46% 611 9 52 68,5% 🏆 Me: 67,5% · σ: 19,0% · Mo: 77% 157 1
język polski ustny (M) 130 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1106 25 239 90,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 72 2
matematyka poziom podstawowy (M) 130 82,9% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% 174 5 239 87,4% 🏆 Me: 92% · σ: 12,0% · Mo: 98% 85 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 63 58,1% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 60% 170 2 135 61,8% 🏆 Me: 66% · σ: 19,4% · Mo: 70% 109 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 6 69,7% Me: 78% · σ: 17,4% · Mo: 78% 103 3 25 74,9% 🏆 Me: 80% · σ: 16,5% · Mo: 58% 52 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE w 11.

Największe różnice

Przedmiot PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE Różnica
historia sztuki 49,2% 24,4% 24,8 pkt proc.
język polski 51,9% 68,5% 16,6 pkt proc.
język polski 75,1% 90,7% 15,6 pkt proc.
informatyka 58,9% 48% 10,9 pkt proc.
język angielski 88,8% 97,2% 8,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M), język niemiecki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia sztuki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.